„Az Európai Uniós Kiberbiztonsági Ügynökség idén őszre is meghirdeti az Európai Kiberbiztonsági Hónapot. Az Európai Kiberbiztonsági Hónap (ECSM) elnevezésű kampányt 2012 óta szervezik meg Európa-szerte a tagállamok. A Kiberhónap nemzetközi koordinálását az ENISA (Európai Uniós Kiberbiztonsági Ügynökség) végzi.
Az októberi nemzetközi figyelemfelhívó kampány célja a kiberbiztonsági tudatosság növelése, valamint a kibertérben megjelenő fenyegetések széles körben történő megismertetése. Ennek érdekében minden év októberében a legváltozatosabb ötletekkel, módszerekkel és eseményekkel igyekeznek felhívni az állampolgárok figyelmét a kiberbiztonság fontosságára. Magyarország 2016 óta minden évben csatlakozik a kampányhoz.A kampánnyal összefüggő tervezési és koordinálási feladatokat, valamint az érintett nemzeti és EU-s felekkel való kapcsolattartást és egyeztetést a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet látja el.
Az európai kiberbiztonsági hónap 10 éves! Az Európai Unió Kiberbiztonsági Ügynöksége (ENISA) a Bizottsággal és a tagállamokkal együttműködve immár 10. éve valósítja meg a #CyberSecMonth-ot: az EU éves kampánya, amelynek célja, hogy az uniós polgárok és szervezetek körében népszerűsítse a kiberbiztonságot, és figyelemfelkeltő tevékenységek és a bevált gyakorlatok megosztása révén naprakész online biztonsági információkat nyújtson.
Az idei évi kampány mottója: „Think Before U Click”, #ThinkB4UClick. „Gondolkodj, mielőtt kattintasz!”
Mit tudunk a témákról?
A zsarolóvírusok fénykora
A ransomware támadások az elmúlt év során minden korábbinál nagyobb problémát jelentettek, rávilágítva arra, hogy az informatikai rendszerek elleni támadások milyen súlyos fennakadásokat képesek okozni a társadalmak számára létfontosságú rendszerekben.
Miért ennyire káros? Mit tehetsz ellene? Mi a teendő, ha megtörtént a baj? Beszélgessünk róla!
Továbbra is sikeresek az adathalász módszerek
Napjaink legkomolyabb információbiztonsági fenyegetései közé tartozik az adathalász (phishing) tevékenység. Még a legszofisztikáltabb, legösszetettebb kibertámadás, – ami informatikai rendszerek, hálózatok összeomlásához, vagy a szervezetek legféltettebb belső információinak kiszivárgásához is vezet – a legtöbb esetben egyetlen e-maillel kezdődik. Mitől ilyen sikeresek az adathalásztámadások és mit tegyünk másképp, hogy ez ne így legyen? Találjuk ki együtt!”
Forrás:
Európai Kiberbiztonsági Hónap 2022; Nemzeti Kibervédelmi Intézet; 2022. október 4.
Regisztráció (eseményet szervezőknek)
Események
Lásd még: European Cybersecurity Month 2022: Ten Years of Raising Cyber Awareness Throughout Europe; ENISA; 2022. szeptember 30.