Skip to main content
gazdaságközigazgatás: magyartörvények, határozatok

Készülő szabályozások a vállalkozói terhek csökkentéséért

By 2025. november 1.No Comments

„A tervezetre vonatkozó véleményét a tarsadalmiegyeztetes@im.gov.hu elektronikus levélcímre küldheti meg 2025. november 4. napjáig.

TARTALMI ÖSSZEFOGLALÓ
A vállalkozói adminisztratív terhek csökkentésére irányuló egyes törvények módosításáról szóló tervezethez
A vállalkozói adminisztratív terhek csökkentésére irányuló egyes törvények módosításáról szóló törvénytervezet célja egy olyan szabályozási környezet megteremtése, amely stabil hátteret biztosít a gazdasági szereplőknek, miközben csökkenti az adminisztrációt és felszabadítja a
vállalkozások erőforrásait kiemelten a turizmus, vendéglátás, kereskedelem ágazatait érintően.”

Forrás:
A vállalkozói adminisztratív terhek csökkentéséről szóló törvénymódosítás; Igazságügyi Minisztérium, Jogszabálytervezetek; 2025. október 27.
—-

„A tervezetre vonatkozó véleményét a tarsadalmiegyeztetes@im.gov.hu elektronikus levélcímre küldheti meg 2025. november 6-ig.

TARTALMI ÖSSZEFOGLALÓ
A vállalkozói adminisztratív terhek csökkentésére irányuló egyes kormányrendeletek módosításáról szóló tervezethez
A vállalkozói adminisztratív terhek csökkentésére irányuló egyes kormányrendeletek módosításáról szóló kormányrendelet tervezet célja egy olyan szabályozási környezet megteremtése, amely stabil hátteret biztosít a gazdasági szereplőknek, miközben csökkenti az adminisztrációt és felszabadítja a vállalkozások erőforrásait kiemelten a turizmus, vendéglátás, kereskedelem ágazatait érintően.”

Forrás:
Vállalkozói adminisztráció csökkentését szolgáló kormányrendelet-módosítások; Igazságügyi Minisztérium, Jogszabálytervezetek; 2025. október 29.