Skip to main content
politikai informatika

Tájékozódási lehetőségek és politikai tartalmak megosztása az interneten

By 2011. október 2.No Comments

„A közelmúltban egyre több és alaposabb empirikus kutatás foglalkozott azzal, hogy az internet térnyerése révén milyen módon alakulhatnak át a politikai információkeresés és tartalommegosztás mintázatai. E kutatások értékes adatokat eredményeztek arról, kik és milyen politikai tartalmakat keresnek, fogyasztanak, illetve állítanak elő az új médium se- gítségével. Azonban annak a pontos mértéke, hogy bizonyos jelenségek, például a politikai blogok és a közösségi oldalak milyen mértékben segítenek az átlagembereknek releváns politikai információkhoz jutni, illetve mondanivalójukat szélesebb közönségek számára is elérhetővé tenni, továbbra is szakmai vita tárgya.

Jelen tanulmányban a politikai információkeresési szokások és lehetőségek aktuális ten- denciái mellett a népszerű információforrások sajátosságait és az online tartalommegosz- tás egyes nehézségeit tekintem át. Kifejtésre kerül, hogy habár az információterjesztés költségei radikálisan lecsökkentek, maga a releváns politikai tartalom előállítása a legtöbb polgár számára továbbra is túlságosan erőforrás-igényes lehet, ami az olcsóbbá vált ter- jesztéssel párosulva elősegítheti a piac monopolizálódását a hírportálok, sőt, akár a hét- köznapi politikai blogok között is.”

Forrás:
Tájékozódási lehetőségek és politikai tartalmak megosztása az interneten, Papp Dénes, Politikatudományi Szemle, XX. évf., 2011/2., 106-127. oldalak (pdf)