„Október 16-án, a Belügyminisztérium Márványtermében rendezik meg a magyarországi “Buying for Social Impact” c. konferenciát, mely a szociális szempontok közbeszerzésben való alkalmazhatóságát tárgyalja.
A konferencia fő célja a közbeszerzési szakemberek, a szakértők, a szociális gazdaság és a szociális vállalkozások közötti konstruktív tapasztalatcsere a társadalmilag felelős közbeszerzés lehetőségeiről a stratégiai társadalmi, környezeti és gazdasági célok elérése érdekében; valamint a társadalmilag felelős közbeszerzések terén a sikeres bevált gyakorlatok megosztása Magyarországon és az EU többi részében.
A rendezvényen való részvétel regisztrációhoz kötött, melyet ide kattintva tehet meg október 11-ig.
A konferencia az európai Buying for Social Impact projekt keretében kerül megszervezésre, az Európai Bizottság kezdeményezésére a társadalmilag felelős közbeszerzés előmozdítására az Európai Unió tagállamaiban. A projekt magában foglal 15 európai uniós országot Magyarországgal együtt, és egy öt európai szervezetből álló konzorcium által kerül megszervezésre: Social Economy Europe (SEE), AEIDL (European Association for Information on Local Development), REVES (European Network of Cities and Regions for the Social Economy), ENSIE (European Network of Social Integration Enterprises) és DIESIS Coop. A magyarországi rendezvény az ENSIE (European Network of Social Integration Enterprises), a Hétfa Kutatóintézet, a Galileo Progetti Nonprofit Kft. és a Közbeszerzési Hatóság közös szervezésében kerül megrendezésre.
BSI –Buying for Social Impact
A közérdekkel kapcsolatos megfontolások alkalmazása a magyarországi közbeszerzésekben
2019. október 16.Belügyminisztérium, Márványterem, Budapest
09.00-09.30 Regisztráció
9.30-10.15 1. NYITÓ SZEKCIÓ: ÜDVÖZLŐ BESZÉDEK (Moderátor: Csite András, a Hétfa Kutatóintézet ügyvezető igazgatója)10.15-11.30 2. A SZABÁLYOZÁSI SZEMPONTOK (Moderátor: Tátrai Tünde, BSI magyarországi jogi szakértő, Corvinus Egyetem)
A közbeszerzés szociális szempontúvá tétele – a jelenlegi nemzeti szabályozás általános bemutatása
Kretter Diána – Miniszterelnökség, a közbeszerzési felügyeletért felelős helyettes államtitkárAz európai esetjog legfontosabb üzenetei a közérdekkel kapcsolatos megfontolások támogatására a közbeszerzésben
Gyulai-Schmidt Andrea – Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jogi KaraA releváns adatok gyűjtése és információk szolgáltatása a társadalmi szempontok ösztönzésére a közbeszerzésben
Kovács László – Közbeszerzési HatóságKérdések és válaszok
11.30–11.50 Kávészünet
11.50–12.30 3.I. PANEL: FENNTARTOTT SZERZŐDÉSEK (Interaktív vita – Moderátor:Tátrai Tünde, BSI magyarországi jogi szakértő, Corvinus Egyetem)
A fenntartott szerződések bevált gyakorlataiA szociális szolgáltatási szerződések fenntartása mint eszköz a harmadik szektor fejlődéséhez
Hubai Ágnes – A Közbeszerzési Szakértők Szövetségének elnökeKérdések és válaszok
Spanyol jó gyakorlat a 20. cikkre vonatkozóan
12.30-13.45 Ebédszünet (Hálózatépítés)
13.45-15.30 4.II. PANEL: A KÖZÉRDEKKEL KAPCSOLATOS MEGFONTOLÁSOK A KÖZBESZERZÉSBEN: POLITIKA ÉS GYAKORLAT(Interaktív vita – Moderátor:Koltai Luca, BSI magyarországi szociális gazdasági szakértő, Hétfa Kutatóintézet)
A gazdasági szereplők szerepe – a társadalmi megfontolások előmozdítása
Az előadó neve megerősítésre várA magyar főváros tapasztalata a társadalmilag felelős közbeszerzés területén
Kittka Dalma – Budapest önkormányzataAz egyetemes tervezési kritériumok használata a közbeszerzésben
Ms. Péterné Zalabai – Motiváció Alapítvány, környezetervező rehabilitációs szakértőKisméretű szociális vállalkozások tapasztalatai a közbeszerzésben
Szabadkai Andrea – Kislépték EgyesületKérdések és válaszok
15.30-16.00 ZÁRÓ SZEKCIÓ (Moderátor: Tátrai Tünde)
Tanulságok és záró megjegyzések
A nap moderátorai”
Forrás:
Konferencia a szociális szempontok alkalmazhatóságáról a közbeszerzésben; Közbeszerzési Hatóság;
BSI – Buying for Social Impact. A közérdekkel kapcsolatos megfontolások alkalmazása a magyarországi közbeszerzésekben (A konferencia programja, PDF)