Skip to main content
Európai Unióközigazgatási informatikaMesterséges Intelligencia (MI)technikatudomány

Az Európai Bizottság új, általános célú mesterségesintelligencia-eszközt (GPT@EC) indít saját használatára

By 2024. október 27.No Comments

„A Bizottság kísérleti projektet tett közzé a GPT@EC, a generatív mesterséges intelligenciát (MI) használó biztonságos, általános célú vállalati eszköz számára.

Az eszközt a Digitális Szolgáltatások Főigazgatósága (DIGIT) fejlesztette ki, és egy sikeres korábbi projekten, a GPT@JRC-n alapul, amelyet a Közös Kutatóközpont (JRC) a generatív mesterséges intelligencia tudományos és kutatási céljaira hozott létre. A GPT@EC alternatívát kínál a harmadik féltől származó generatív mesterségesintelligencia-eszközökkel szemben, csökkentve a bizottsági adatok helytelen kezelésének kockázatát.

„Biztos vagyok benne, hogy a GPT@EC javítani fogja belső igazgatásunk hatékonyságát és eredményességét, növelni fogja termelékenységünket és reagálóképességünket, és segíteni fog szolgáltatásaink jobb nyújtásában. Mindenekelőtt lehetővé teszi számunkra, hogy elvégezzük a munkánkat és jobban szolgáljuk az uniós polgárokat, miközben tudjuk, hogy ellenőrizzük a Bizottság információihoz való hozzáférést.” – Johannes Hahn, a költségvetésért és az igazgatásért felelős biztos

A GPT@EC eszköz lehetővé teszi az alkalmazottak számára, hogy növeljék termelékenységüket és kreativitásukat azáltal, hogy segítik őket olyan feladatokban, mint a szövegek megszövegezése, a dokumentumok összefoglalása, szoftverkódok kidolgozása stb., Adataik biztonságának megőrzése mellett. Az eszköz betartja a vállalati szabályokat és a megfelelőségi szabványokat. Nagy előnye a harmadik felek eszközeivel szemben az, hogy a Bizottság kontextusához igazodik, lehetővé téve a Bizottság belső információinak feldolgozását anélkül, hogy azokat külső felekkel megosztaná. A GPT@EC a személyzet szélesebb körű támogatására összpontosít azáltal, hogy hozzáférést biztosít számos nagy nyelvi modellhez (LLM), amelyek mindegyike különböző feladatokra és érzékenységi szintekre alkalmas. Lehetőséget kínál a nyílt forráskódú és szuverén modellek használatára is.

„Azt szeretnénk, ha a Bizottság munkatársai kihasználnák a mesterséges intelligencia által kínált valamennyi lehetőséget, de biztosítanunk kell számukra a biztonságos megvalósításhoz szükséges eszközöket és útmutatást. Itt lép be a képbe a GPT@EC. A mesterséges intelligencia Bizottságon belüli biztonságos használatának biztosítására irányuló erőfeszítések részeként dolgoztuk ki. Munkatársaink visszajelzései kulcsfontosságúak az eszköz további javításához és ahhoz, hogy az jobban megfeleljen a Bizottság igényeinek.” – Veronica Gaffey, a Digitális Szolgáltatások Főigazgatóságának főigazgatója

A GPT@EC bevezetése teljes mértékben összhangban van az ez év januárjában elfogadott AI@EC közlemény céljaival, a Bizottságnak a jogszerű, biztonságos és megbízható mesterséges intelligencia fejlesztésére és használatára vonatkozó belső jövőképével. Az új, mesterséges intelligencián alapuló eszközök bevezetésének célja, hogy felgyorsítsa a Bizottság szervezeti egységeinek és végrehajtó ügynökségeinek digitális átalakulását.”

Forrás:
A Bizottság új, általános célú mesterségesintelligencia-eszközt indít – GPT@EC; Európai Bizottság, Digitális Szolgáltatások Főigazgatósága; 2024. október 22.
(Ennek az oldalnak a fordítása gépi fordítással készült. Vissza az eredeti, English nyelvű változathoz)
Lásd még:
All hail the AI Eurocrat: Commission rolls out its own ChatGPT-like tool; Pieter Haeck; Politico; 2024. október 14.
(A GPT@EC nevű új tartalomgenerátor segíthet a Bizottság munkatársainak a szakpolitikai dokumentumok elkészítésében.)