„…A Kínához csak 1997-ben visszakerült, különleges státuszt élvező városban a járvány elleni intézkedések között hoztak egy meglehetősen drasztikus, technológiára erősen támaszkodó intézkedést.
Hongkong területére jelenleg csak úgy lehet külföldről belépni, ha az újonnan érkező vállalja a kötelező karantént. Ezt azonban a kormányzati szervek nem akarják bemondásra elhinni, és arra sem akarnak sok időt áldozni, hogy személyesen ellenőrzik az érintetteket. Mivel a Föld egyik legsűrűbben lakott területéről beszélünk, így némiképpen érthető, ha ebben az esetben nem hagyatkoznak a delikvensek józan eszére.
A megoldás egy digitális karkötő és egy alkalmazás használata. Ezeket a kormányzat informatikáért felelős vezetője mutatta be tegnap. Victor Lam a sajtótájékoztatón hangsúlyozta, hogy a megoldás nem rögzít konkrét helyadatokat, hanem csak azt figyeli, hogy a viselő pozíciója megváltozik-e. A rendszert egyébként Hongkong személyiségi jogokért felelős vezetője is jóváhagyta.
…
Az informatikai vezetők kapcsán hosszú évek, de lassan már inkább egy évtizede téma, hogy ki kell lépniük a konfortzónájukból és olyan dolgokra kell figyelniük, mint például az üzleti igények minél teljesebb kiszolgálása, vagy akár olyan proaktív lépések és javaslatok megtétele, amellyel a szervezet versenyelőnyre tehet szert.Hongkongban most szintén valami ilyesmiről van szó, ám ezúttal nem az üzlet, hanem a járványhelyzet kényszeríti ki a változást. A meghozott intézkedések betartatása ugyanis jórészt Victor Lam és munkatársai feladata lesz, mivel a külön erre a célra felállított kommunikációs központok fogják monitorozni az emberek mozgását, illetve egyéb módszerekkel (videóhívásokkal, helyadatokat tartalmazó bejelentkezéssel) is ellenőrzik a karantén által megkövetelt magatartást.”
Forrás:
Hongkongban nem bízzák a véletlenre a karantént; Bitport.hu; 2020. március 20.