„…Disszertációmban a társadalmi innovációnak a társadalmi fenntarthatóságra gyakorolt hatásával foglalkozom.
A társadalmi és műszaki-technikai innováció együttesen, egymást kiegészítve, erősítve képes a helyi, szervezeti szintű kihívásokra reagálni, ezért vizsgálataimat a kis- és középvállalati körre szűkítem. Úgy vélem, hogy mindkét innovációnak való megfelelés nagy kihívás. Ilyen irányú vizsgálat a fenntarthatóság keretrendszerében még nem történt meg.
A társadalmi fenntarthatóság elvárásrendszerében a kis és közepes méretű vállalkozások társadalmi, műszaki- és technikai innovációs tevékenységének vizsgálata, különös tekintettel a jó gyakorlatok multiplikativitásának támogatására. Megfogalmazott kutatási célom egyidejűleg vizsgálja a társadalmi fenntarthatóság és az innovációs tevékenység kapcsolatát és jellemzőit, valamint támogatni kívánja a társadalmi innováción alapuló feladatmegoldások alkalmazását a bevezetett újítások életképességének növelése és a projektek fenntartási idejét meghaladóan tartós megoldások kialakítása érdekében…”
Forrás:
Társadalmi innováció szerepe a vidéki térségek fejlesztésében; Miskolci Egyetem, Hantos Elemér Gazdálkodás- és Regionális Tudományi Doktori Iskola; A doktori védés időpontja: 2023-XI-07 13:00, helye: Miskolci Egyetem Fintelligence terem
Az értekezés letöltése PDF-ben