„Hét vármegye élén cserélődik a főispán június 29-étől. A miniszterelnök pénteken tette közzé a kinevezéseket a Magyar Közlönyben.
A dokumentum szerint a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára
* Bede Péter Józsefet a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal,
* Bozsolik Róbert Zsoltot a Tolna Vármegyei Kormányhivatal,
* Cseresnyés Bélát a Zala Vármegyei Kormányhivatal,
* Fröhlichné Hamar Editet a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal,
* Kovács Évát a Heves Vármegyei Kormányhivatal,
* Sinka-Ács Juditot a Somogy Vármegyei Kormányhivatal és
* Tyukodi Dávidot a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal
élére nevezi ki június 29-ei hatállyal Magyar Péter.A leváltott főispánok többsége régi szereplője a területi közigazgatásnak. Kancz Csaba (Komárom-Esztergom), Neszményi Zsolt (Somogy) és Takács Szabolcs (Veszprém) már 2014 óta vezeti a megyét, előbb kormánymegbízottként, majd 2022-től főispánként. Sifter Rózsa Zalában 2016 óta, Román István Szabolcs-Szatmár-Bereg élén 2017 óta van posztján. Ignácz Balázs Hevesben a legújabb jövevény: 2022-ben kapta meg a tisztséget, miután elődje, Pajtók Gábor parlamenti mandátumot szerzett. Tolna vármegyében különleges a helyzet: a február 8-án elhunyt dr. Horváth Kálmán helyére csak március 1-jén kerülő Lehőcz Reginát is leváltja Magyar Péter.”
Forrás:
Hét megyébe új főispánt nevezett ki Magyar Péter; Molnár Szabina; Index.hu; 2026. június 26.
A miniszterelnök 49/2026. (VI. 26.) ME határozata főispánok kinevezéséről; Magyar Közlöny; 2026. évi 80. szám; 2026. június 26.; 3147. o. (PDF)