Skip to main content
fenntartható fejlődésközigazgatás: magyarzöld átállás

Bart István klímapolitikai szakértőt nevezték ki Gazdasági és Energetikai Minisztérium villamosításért és dekarbonizációért felelős helyettes államtitkárának

By 2026. június 28.No Comments

„„A miniszterelnök éppen most – az év első hőhullámának kellős közepén – nevezett ki helyettes államtitkárnak a Gazdasági és Energetikai Minisztériumba” – írta a Facebook-oldalán Bart István klímapolitikai szakértő, jogász, várostervező, aki 2002 óta foglalkozik éghajlat- és energiapolitikával, dolgozott a Gazdasági és Közlekedési Minisztériumban és az Európai Bizottság Klímapolitikai Főigazgatóságán. 2018-ban alapította, és azóta vezeti a Klímastratégia 2050 Intézetet, illetve az Environmental Defense Fund nevű nemzetközi környezetvédelmi civil szervezetnél dolgozik, ahol karbonárazási szakpolitikákat fejleszt.

Az új helyettes-államtitkár a villamosításért és a dekarbonizációért felel majd, ami Bart szerint annyit tesz, hogy az ő dolga lesz megakadályozni a mostanihoz hasonló hőhullámok további erősödését, továbbá elősegíteni az ország energiafüggetlenségét. Mindezt úgy tervezi végrehajtani, hogy az energia is megfizethető maradjon Magyarországon.

„Nem lesz könnyű, de minden képességemet és tudományomat bele fogom adni” – írja a klímapolitikai szakértő.”

Forrás:
Klímapolitikai szakértő lett helyettes államtitkár a gazdasági tárcánál; Magyar Hang; 2026. június 27.