„ Idén is folytatódik a Modern Városok Program, a vidéki nagyvárosok fejlesztése.
A 2015-ben indított Modern Városok Program keretében összesen 4000 milliárdos városfejlesztés valósul meg, ebből több mint 1500 milliárd forint értékű fejlesztés már megvalósult a megyei jogú városokban. A programban összesen 23 városban, Békéscsabán, Debrecenben, Dunaújvárosban, Egerben, Érden, Győrben, Hódmezővásárhelyen, Kaposváron, Kecskeméten, Miskolcon, Nagykanizsán, Nyíregyházán, Pécsett, Salgótarjánban, Sopronban, Szegeden, Székesfehérváron, Szekszárdon, Szolnokon, Szombathelyen, Tatabányán, Veszprémben és Zalaegerszegen zajlanak gazdasági, ipari, közlekedési, egészségügyi, oktatási, kulturális, sport és egyéb fejlesztések.
2019-ben is újabb színháznak, uszodának, iskolának, ipari parkoknak, egészségügyi és turisztikai intézményeknek örülhettek a magyar nagyvárosok lakói. 2020-ban várhatóan újabb 85 milliárdos városfejlesztés valósul meg.
A magyar kormány célja a programmal, hogy a 23 megyei jogú város magasabb életminőséget tudjon biztosítani a helyi lakosságnak, a fejlesztésekkel az érintett települések pedig nemcsak lokális, hanem regionális jelentőséggel is bírjanak.
A projektek előkészítése döntő többségében elindult. A program keretében tervezett beruházásokból 75 projekt esetében elmondható, hogy a teljes beruházás vagy projektelemeinek nagy része teljes körűen megvalósult. 2019-ben elkészült többek között a színházfelújítás és az új városi uszoda Kaposváron, a Városi Szabadtéri Színpad Nyíregyházán, az új városi uszoda Kaposváron, a nemzetközi iskola Debrecenben, az egészségügyi intézményfejlesztés Érden, vagy a Botfai Erdődy-Hűvös kastély és a Kvártélyház felújítása Zalaegerszegen. Befejezték továbbá az M44-es gyorsforgalmi út új, 62 km hosszú szakaszának, illetve a 67. sz. főút új 33,2 km hosszúságú pályájának építését. Az ipari parkok fejlesztésének érdekében minden érintett városban megvásárolták a szükséges területet.
A Modern Városok Program keretében eddig több mint 1500 milliárd forintot fizettek ki, ebből 1050 milliárd forint a hazai költségvetési forrás.”
Forrás:
2020-ban is folytatódik a vidéki nagyvárosok fejlesztése; Miniszterelnökség; 2020. január 6.