Bart István klímapolitikai szakértőt nevezték ki Gazdasági és Energetikai Minisztérium villamosításért és dekarbonizációért felelős helyettes államtitkárának
„„A miniszterelnök éppen most – az év első hőhullámának kellős közepén – nevezett ki helyettes államtitkárnak a Gazdasági és Energetikai Minisztériumba” – írta a Facebook-oldalán Bart István klímapolitikai szakértő, jogász, várostervező, aki 2002 óta foglalkozik éghajlat- és energiapolitikával, dolgozott a Gazdasági és Közlekedési Minisztériumban és az Európai Bizottság Klímapolitikai Főigazgatóságán. 2018-ban alapította, és azóta vezeti a Klímastratégia 2050 Intézetet, illetve az Environmental Defense Fund nevű nemzetközi környezetvédelmi civil szervezetnél dolgozik, ahol karbonárazási szakpolitikákat fejleszt. Az új helyettes-államtitkár a villamosításért és a dekarbonizációért...
Read more