Skip to main content

Találat: Pósfai Mihály

Megkezdődött az egyeztetés a kutatóhálózat jövőjéről az Akadémián

„Pósfai Mihály, az MTA elnöke és Tanács Zoltán tudományos-technológiai miniszter június 11-ére hívta össze azt a kerekasztalt, amelynek résztvevői az Akadémiától 2019-ben elcsatolt kutatóhálózat (HUN-REN) jövőjéről egyeztettek. Az Akadémia Székházában megrendezett egyeztetésen részt vett a miniszter és a tudománypolitikáért és innovációért felelős államtitkár, jelen voltak a kutatóhálózat főigazgatói, a kutatók képviselői és az MTA vezetői. Pósfai Mihály és Tanács Zoltán rövid bevezetőjükben kiemelték, hogy ez az első olyan egyeztetés, amelyen a tudományos közösség és a kormányzat képviselői együtt vesznek részt, mindkét oldalról...

Read more

Az MTA megválasztott elnökével találkozott a tudományos-technológiai miniszter

„Pósfai Mihály, a Magyar Tudományos Akadémia megválasztott elnöke az Akadémia Székházában fogadta Tanács Zoltán tudományos-technológiai minisztert május 15-én. A szűk körű informális találkozón áttekintették a minisztérium és az MTA előtt álló közös feladatokat, és megerősítették együttműködési szándékukat. Egyetértettek abban, hogy a tudománypolitikában a fontos döntéseket a tudományos közösséggel együtt, érdemben megvitatva kell kialakítani. Tanács Zoltán miniszter és Magyar Péter miniszterelnök is részt vett az Akadémia 200., ünnepi közgyűlésén május 4-én. „Meggyőződésem, hogy új fejezetet kell nyitnunk a kormány és a tudomány viszonyában”...

Read more