Felosztják a regionális fejlesztést
„Csongrád, Bács-Kiskun és Békés megye vette át a területfejlesztési feladatokat a Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség (DARFÜ) Nonprofit Kft.-től – tájékoztatta Bányai Gábor, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke pénteken az MTI-t. Összhangban a megyék területfejlesztési feladatkörével, a szervezet 2014. január 1-től került a három megyei önkormányzat irányítása alá – mondta az elnök. Bányai Gábor beszámolt arról, hogy Magyar Annával, a Csongrád megyei, valamint Farkas Zoltánnal, a Békés megye közgyűlés elnökével megkezdték az egyeztetéseket. A Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke hangsúlyozta: az elmúlt hét év...
Read more