Nemzeti tengelysúlymérő rendszer (TSM) – az elköltött sok tízmilliárd forint ellenére az egész informatikai rendszer teljesen használhatatlan
„Történetünk, amit állami és magánpiaci szakemberekkel folytatott háttérbeszélgetéseken keresztül ismertünk meg, a nemzeti tengelysúlymérő rendszerről (TSM) szól .. A lényeg tehát az lett volna, hogy a TSM-állomások ne csupán előszűrőként működjenek, azaz bejelezzenek, hogy melyik tehergépjárművet kell kiemelni a rendszerből, és pontosabban megmérni, hanem pusztán azáltal, hogy adott ponton áthalad a szabálytalan kamion, már meg is lehessen büntetni. Korábban ugyanis csak úgy lehetett mérni a teherjárműveket, hogy azokat kiterelték egy kerülőútra vagy erre alkalmas helyre, ott megmérték őket, és ha túlsúlyosak...
Read more